signature
PŘIDEJTE SE

Jiří Mánek
kandidát ODS do Senátu Parlamentu ČR
volební obvod č. 12 Strakonicko, Písecko a Prachaticko
senátní volby 10. a 11. října 2014

Moje politika - z pralesa do džungle

Politika se stala džunglí, do které vstupuji ze šumavského pralesa. V politice dnes nikdo nevěří nikomu. Místo prezentování pozitiv a dosažených výsledků se politickou (ne)kulturou stalo očerňování politické konkurence. Čím víc špíny, tím lépe živená média a o to více frustrovaný národ. Taková politika mě nebaví. Jsem připravený jít vlastním příkladem k tomu, aby se do politiky dostalo více pragmatičnosti, méně agrese a více úsměvů.“

„Roli senátora vnímám mimo jiné jako ambasadora území, které zastupuje. Senátor by tak měl být pozitivním propagátorem svého senátního obvodu. A ten náš kraj skýtá nekonečné množství pozitivních příkladů dobře odvedené práce. Tak jako jsem pracoval na pozitivní propagaci Národního parku Šumava, jsem připraven a schopen pracovat i na propagaci lidí a území našeho senátního obvodu.

Aby mohl senátor pomáhat svému území a dobře ho propagovat pak také musí být neustále v kontaktu s lidmi, kteří v něm žijí. Proto se nebudu schovávat v Praze, ale budu se snažit být mezi lidmi - nechci být pro region neviditelným senátorem. Aby zákony, které senát schvaluje nebyly odtrženy od reality života chci dát pozor na to, aby byly dobré pro náš i pro náš region - jako senátor nechci být jenom střihač pásek, ale chci být přenašeč reálných potřeb regionu na parlamentní půdu."