signature
PŘIDEJTE SE

Jiří Mánek
kandidát ODS do Senátu Parlamentu ČR
volební obvod č. 12 Strakonicko, Písecko a Prachaticko
senátní volby 10. a 11. října 2014

Ochrana přírody a zelená Šumava

Ochrana přírody 

Celý svůj profesní život se pohybuji v oblasti ochrany životního prostředí. A viděl a zažil jsem v tomto oboru mnohé. Odbornost, lajdáctví i ekoteroristický fundamentalismus. Životní prostředí není jen o fauně a flóře. Je to především o rozmanitosti života a o dobrém, zdravém prostředí pro život člověka. Takové prostředí si musíme chránit a uchovávat. Pro sebe, pro příští generace. Proto je zapotřebí šetřit energie, chránit čistou vodu, zdravé zelené lesy a šetřit ovzduší. Žijeme naštěstí v čistých Jižních Čechách a nemusíme řešit problémy jako na Ostravsku a Ústecku. O to více bychom měli dbát na to, abychom si naše Jižní Čechy uchovali co nejdéle takové jaké jsou. Přesto pro životní prostředí dělejme pouze racionální věci, které jsou uměřené a ekonomicky únosné jak pro občany, tak pro republiku.  Jsme na prahu nového dotačního období a právě pro životní prostředí bychom do našeho kraje mohli společným úsilím získat řadu prospěšných evropských peněz. Tak pojďme na to.

Zelená a dostupná Šumava

Šumavské lesy byly vždy nazývány Zelenou střechou Evropy. Bohužel doplatily na politické handly v nepsaných koaličních smlouvách. A bohužel u toho byla i ODS, která popustila uzdu koaliční Straně zelených. Díky špatným rozhodnutím za ministrování Martina Bursíka, který na Šumavě založil umělé líhně kůrovců, padlo na Šumavě za obět kůrovci přes 3.000.000 stromů během pouhých 5 let. A to úplně zbytečně. Zelená Šumava byla a je mým tématem. Není možné podléhat a vyjednávat o Šumavě s ekoteroristy a politickými prodavači výhod na jedné straně a platit za to  šumavskou přírodou na straně druhé. 

Jako ředitel Správy NP a CHKO Šumava jsem těmto ideologicko podnikatelským vlivům nepodlehl. Za Zelenou střechu Evropy a šumavské lesy plné života a vody jsem připraven nadále bojovat, protože lesy bez zpěvu ptáků a bez vláhy nejsou lesy. Jako ředitel NP Šumava jsem bojoval za otevírání šumavské přírody lidem a za šetrný turismus a chtěl bych v tom pokračovat i v případě, že dostanu důvěru v říjnových volbách do senátu.