signature
PŘIDEJTE SE

Jiří Mánek
kandidát ODS do Senátu Parlamentu ČR
volební obvod č. 12 Strakonicko, Písecko a Prachaticko
senátní volby 10. a 11. října 2014

Regionální podnikání

Podpora podnikání – více lidem, méně státu

„Podnikatel je v podstatě jediný člověk na světě, který vás může přimět k tomu, abyste mu dobrovolně dali své peníze. Podmínkou je, že pro vás musí vykonat či vyrobit něco, co má pro vás větší význam, než peníze v kapse. O peníze můžete přijít i nedobrovolně. Když vám je ukradne zloděj a nebo vám je vezme stát. Ten si pro to vymyslel daně. Čím větší vláda a státní aparát, tím sofistikovanější nástroje si na výběr vašich peněz vymyslí. Proto podporuji co největší prostor pro podnikatele a co nejmenší prostor pro stát, který navíc s vašimi penězi neumí hospodařit. A to bez ohledu na partaj, která je zrovna u vesla“.

Žijeme v krásné části Jižních Čech bez velkých měst a těžkého průmyslu. Díky za ty dary! Bohatství našeho regionu spočívá především v krásné přírodě, jako stvořené pro drobné, malé a střední podnikání a pro rozvoj cestovního ruchu. Každý podnikatel, který vytváří lidem pracovní místa a svou výrobou nebo službami vytváří pro společnost hodnoty je pro mě osobně hrdinou. Proto jsem připraven s hlubokou úctou pomoci každému poctivému podnikateli. A když už nebudu moci jinak, budu se jak senátor alespoň snažit prosazovat takovou legislativu a taková pravidla, která zajistí, aby podnikatelům stát co nejméně překážel.

Že je možné provázat spolupráci státní instituce s podnikateli dokazuje i projekt, založený v NP Šumava době ředitelování Jiřího Mánka Šumavě - Projekt Partner Národního parku Šumava. Ten spočíval ve vzájemné spolupráci a podpoře podnikatelů a ochranářské instituce.

Jako senátora, který bude mj. podporovat Jihočeské podnikaní by Jiřího Mánka viděli tito podnikatelé:

Blanka Milfaitová, královna světové marmelády, Srní a Pohoří na Šumavě
Roman Kreuziger st., bývalý vynikající cyklokrosař a cyklista, juniorský mistr světa. Dnes úspěšný podnikatel. Horská Kvilda 
Vladimír Tůma, podnikatel a organizátor jednoho z největších gastrofestivalů v Čechách – Gastrofest. České Budějovice 
Miloš Bečvář, bývalý reprezentant ČSSR v běhu na lyžích, vítěz několika světových pohárů, sportovec, podnikatel, Strakonice
Ing. Jan Šiman, podnikatel v cestovním ruchu na Šumavě