signature
PŘIDEJTE SE

Jiří Mánek
kandidát ODS do Senátu Parlamentu ČR
volební obvod č. 12 Strakonicko, Písecko a Prachaticko
senátní volby 10. a 11. října 2014

Zdravotně postižení a senioři

Pomoc osobám se zdravotním postižením – a ne těm kteří nechtějí pracovat

Kultura společnosti se pozná podle toho, jak se chová k seniorům a k lidem, kteří jsou omezeni nějakým zdravotním postižením. Naše, česká kultura by pár lekcí slušného chování zasloužila a možná by některým ještě více pomohl výprask. Proto dávejme více těm, kteří pracovat nemohou a méně lenochům a "nepřizpůsobivým", kteří pracovat nechtějí".

Jiří Mánek několik let na celonárodní úrovni pomáhal osobám se zdravotním postižením. Vypracoval strategii cestování osob se zdravotním postižením po národních parcích ČR, která slouží Ministerstvu životního prostředí ČR. Jako ředitel Správy Národního parku a chráněné krajinné oblasti Šumava se na tuto cílovou skupinu velmi zaměřil a ve spolupráci s Národní radou osob se zdravotním postižením realizoval celou řadu prospěšných projektů.

 

"Jsem vděčný za to, že jsem mohl v komunitě osob se zdravotním postižením pracovat několik let. Objel jsem stovky ústavů sociální péče a účastnil se řady odborných konferencí u nás i v zahraničí. Hlavně proto jsem kdykoli připraven, pomáhat těm, kteří nemohou naplno pracovat. Ale nejsem připraven pomáhat těm, kteří pracovat nechtějí. Jako senátor se rád budu podílet na úpravě sociální politiky. Ta dnes rozdává vaše peníze nepřizpůsobivým – ať již jsou to lenoši nebo někteří "kočovní spoluobčané". Naopak se často stává, že ti, kteří sociální finanční pomoc skutečně potřebují, jsou podrobováni ponižujícím vyšetřením a výslechům. A to se mi vážně nelíbí.“

Spolupráce s Národní radou osob se zdravotním postižením a jejím předsedou Václavem Krásou