signature
PŘIDEJTE SE

Jiří Mánek
kandidát ODS do Senátu Parlamentu ČR
volební obvod č. 12 Strakonicko, Písecko a Prachaticko
senátní volby 10. a 11. října 2014

Česká Inovace 2013

Byla to ta nejlepší odměna za dva roky dřiny. V březnu roku 2014 Správa šumavského národního parku obsadila dělené druhé až třetí místo v soutěži Česká inovace v kategorii institucí státní správy. Do soutěže se přihlásilo téměř tři sta perspektivních inovátorů, vizionářů a také vynálezců.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mezi nejlépe hodnocené projekty patřil projekt Park restaurant a s ním spojená rekonstrukce restaurace na Březníku, projekt Partner, spočívající v oboustranně prospěšném vztahu mezi Správou NP a CHKO Šumava a místními řemeslníky, podnikateli a majiteli penzionů a projekt Návrat koní na Šumavu, v jehož rámci koně nejenom šetrně přibližují dřevo z lesa, ale také vozí lidi – v létě na saních a v létě na povozu.

Nečekaně úspěšní byli také šumavští plyšáci nebo zavedení rezervačního systému pro šumavské ubytovny. Porotcům se také líbil systém terénních fotopointů, kde se mohou turisté fotit na těch nejkrásnějších místech na Šumavě a sdílet fotky na facebooku. Lávky přes Studenou Vltavu u Černého Kříže, přes Vydru nedaleko Srní a přes Roklanský potok u Modravy.

Ty nejvyšší známky si v ostré konkurenci odnesly také nové přístřešky pro turisty a vylepšená nabídka pro cesty do divočiny s průvodcem. Zabodoval také nový a jednotný informační systém na území Národního parku Šumava. Nebo start budování zbrusu nové infrastruktury a dalších služeb pro zdravotně postižené.