signature
PŘIDEJTE SE

Jiří Mánek
kandidát ODS do Senátu Parlamentu ČR
volební obvod č. 12 Strakonicko, Písecko a Prachaticko
senátní volby 10. a 11. října 2014

Šumavu spojily mosty

Jedinečný, dřevěný, efektní a efektivní - takový je most přes Studenou Vltavu u Černého Kříže nedaleko Stožce na území Národního parku Šumava. Je nejdelším obloukovým mostem v České republice. Od roku 2013 stojí na místě, kam most historicky patřil a dlouhá léta zde šumavským turistům chyběl. Dřívější lávku zbořili komunisté, ale lidé tu museli chodit po železničním viaduktu. Jen zázrakem se tu nikdy nikomu nic nestalo. Turisté se po něm dostanou až k hranici Mrtvého luhu - unikátní přírodní památky.

Tato lávka tu stávala dávno před námi, komunisté ji však nechali zbourat. My jsme ji vrátili zpátky. Stejně jako v přírodě jsme napravovali škody po našich předcích – revitalizovali jsme rašeliniště a vodní toky, sázeli jsme listnáče místo smrků. V neposlední řadě jsme s rozumem pečovali o užitečné stavby, které se necitlivě snažil odstranit totalitní režim - třeba Schwarzenberský kanál nebo hájovnu na Březníku,“ uvádí k tomu Jiří Mánek.

Ohlasy v médiích: www.ceskatelevize.cz a www.jihoceskenovinky.cz

    

Konstrukčně podobnou lávku pro pěší, jen z jiného materiálu, nechala Správa NP a CHKO Šumava pod vedením Jiřího Mánka postavit v roce 2012 přes Vydru nedaleko Antýglu na Srňsku. Její projektant Marek Foglar za ni dostal výroční cenu České komory autorizovaných inženýrů a techniků Plzeňského kraje.

Více na: www.ceskatelevize.cz a budejovice.idnes.cz

 

A konečně třetí most byl za ředitele Jiřího Mánka postaven na Modravě, přes Roklanský potok.